Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhy punku

13. 7. 2007

PeAcE pUnK: pomalejší anarcho-punk, který je zaměřen na šíření myšlenky rovnosti a míru. Mnoho anarcho-punkových band je také považováno za peace-punkové, ale ne všechny peace-punkové kapely se dají považovat za anarcho-punkové.
Příklady: Zounds, Flux of Pink Indians, the Mob

SkAtE pUnK: Druh vysoce adrenalinového punk rocku, který dodává skejťákům energii, kterou potřebují. Často melodický, technický new-school punkrock. Mnohokrát se skupiny, které jsou přímo zapleteny do skate scény, označují jako skate punk.
Příklady: Strung Out, Pennywise, Belvedere, Gob, 7 Seconds

TeChNicAl PuNk: Punkrock s důrazem na inovaci. Mnoho úsilí je vynakládáno na vyhýbání se klišé power akordů a verse-chorus-verse formátů. Kreativní kytarové postupy, basové linky, sóla, bridge a rytmy.
Příklady: Whippersnapper, Rancid, Strung Out, Diesel Boy, Gob

Oi PuNk: 77' styl Britského street punku. Charakteristický čírama, holýma lebkama, doc martin botama atd. Oi je také Portugalsky "hey", jako slangová obdoba běžného pozdravu.
Příklady: The Dropkick Murphys, US Bombs, Oxymoron, The Business, Sham 69

J-PuNk: Častý pojem označující veškeré formy Japonského punku.
Příklady: Hi-Standard, Husking Bee, Sobut, Funside, Kemuri

DeAtH pUnK: Punk, který nahlíží na život z temnější stránky.
Příklady: The Misfits, Samhain, Rundimentary Peni

CrUsT pUnK: Hlasitý a težký druh punku charakterizovaný vrčením a řevem.
Příklady: Aus-Rotten, Doom

AnArChY-pUnK: Druh britského (nebo s britskými vlivy) old school street punku, charakteristický anarchistickými texty a nízkými náklady na produkci. Anarcho-punkové nahrávky často přichází s propracovanými plakáty nebo booklety a se závaznou maximální cenou, která bývá jenom pár desítek korun.
Příklady : Subhumans, Crass, Conflict, Dirt, Rudimentary Peni

InTeLlIpUnK: Vysoce inteligentně otextovaný punk. Textaři často vyprávějí brilantní příběhy nebo písničky obsahují vynikající myšlenku. Poetický punk s propracovaným sdělením. Tento druh textů budoucí generace budou analyzovat v literatuře historických tříd. Často ruku v ruce s technickým punkem.
Příklady: Face To FAce, Bad Religion, Cooter, Anti-Flag, No Use For A Nem

MaInStReAm: Užívané pro ozančení skupin, které směrují svou hudbu k nejširší veřejnosti. Obvykle to znamená vydávání u velkého labelu, televizní klipy a pouštění v rádiích. Tyto bandy často ztrácejí respekt od ostatních z punkové komunity pro jejich zpronevěření se DIY etice.
Příklady: Green Day, the Offspring, No Doubt, Blink 182

StReEt-PuNk: Street-punk je tak zvaný punk z ulice, protože se vyjadřuje o pouličních jevech. Hrají v něm často hudebníci, kteří znají jen pár akordů či not. Zpívají se v něm texty o různých pouličních bitkách, různé slogany atd. U nás v Čechách má street punk nemalé zastoupení. Známou českou street-punkovou kapelou jsou K.o.S.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

všeci sú kokoti

(hovnocucka, 30. 9. 2010 17:03)

Co je to DIY ??
btw já Green Day miluju, nevím co máte proti... Jinak mi tu celkem chybí Sex Pistols, to je prostě klasika! To byl začátek punku

máš praudu

(ja,ja a ja, 19. 12. 2008 18:37)

veru veru...green day sa ani nedajú zaradiť...šak taká pre takú pičovinu ešte ani názov nevymysleli :D:D

Green Day

(Veronika, 5. 2. 2008 15:22)

GREEN DAY SA NEZARAĎUJÚ! ONI SÚ SAMOSTATNÁ KAPITOLA!!!